banner2

Özgöçmen: Sıfır Tölerans.!

Özgöçmen: Sıfır Tölerans.!
banner46
banner47

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı İbrahim Özgöçmen "Başbakan Ünal Üstel'in Kamuda çalışanların maaşlarından yüzde yirmi kesinti yapılacak" açıklamasının anayasaya aykırı olduğunu hukuki mücadeleye hazır olduklarını açıkladı.

Özgöçmen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

banner37
Ülkede yaşanan hayat pahalılığına binaen maaşların yasal olarak korunmasına yönelik düzenlenen hayat pahalılığı ödeneğini yansıttıktan sonra maaşlarımızın %20 kesintiye uğratılarak ödeneceği başbakan tarafından açıklanmıştır.Hükümet edenler bilmelidir ki.

Anayasaya aykırı olan bu hususta adım atmaları ve uygulamaya koymaya çalışmaları halinde hem hukuki mücadele başlatılacağını hemde ayni zamanda eylem ve gerekirse grev hakkımızı kullanacağımızı ve bu konuda sıfır tölerans göstereceğimizi paylaşırız.

Pandemi dönemi 2 yıl boyunca evlerinde oturup maaş çekenler varken biz sağlık çalışanları anlımızın akıyla zorunlu olarak gece gündüz demeden çalışmış ve halen hakkımız olanı alamamışken böylesine bir uygulamayı kabul etmeyeceğimizi bildiririz.

İhalesiz akaryakıta 80 milyon türk lirası fazladan bularak tüccarı ödeyebilen hükümetin maaşlarımızdan kesmeye hakkı ve töleransı hem yasal olarak hemde etik olarak yoktur.!

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1