banner2

Özyiğit: baskı, tehdit ve anti-demokratik uygulamalar ile Kıbrıslı Türklere yönelik uygulanan ‘siyasi ambargo’ sürüyor...

banner35

banner44
Özyiğit:  baskı, tehdit ve anti-demokratik uygulamalar ile Kıbrıslı Türklere yönelik uygulanan ‘siyasi ambargo’ sürüyor...
banner45

Cemal Özyiğit geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye girmeye çalışırken tutuklanan Basın Sen Başkanı Ali Kişnir hakkında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyetini ve mevcut KKTC hükümetini çok sert bir dille eleştirdi:

Basın Sen Başkanı Ali Kişmir’in de Türkiye’ye girişi engellendi. 4. Cumhurbaşkanı Akıncı’nın basın sorumlusu Ali Bizden ile başlayan uygulama belli ki sürüyor.

Belli ki, tamamen keyfi, insanların siyasi görüşüne göre yapılan ayrımcılığın yanı sıra, müdahale, baskı, tehdit ve anti-demokratik uygulamalar ile Kıbrıslı Türklere yönelik uygulanan ‘siyasi ambargo’ da sürüyor.

banner37
Birileri iki ülke arasındaki ilişkileri germekten başka bir işe yaramadığı tecrübeyle sabit olan bu uygulamalarda ısrarcı olabilir.

Ancak şu da çok iyi bilinsin ki, insan haklarına, ifade özgürlüğüne ve en önemlisi kendi irademize sahip çıkma mücadelemiz, bu tür uygulamalarla sindirilemeyecek kadar güçlüdür ve kararlılıkla sürecektir.

Diğer yandan hükümet yetkilileri ile Ersin Tatar’ın da kendi vatandaşlarına yönelik bu uygulamalar karşısında gerekli girişimleri yapmak bir yana, diyecek sözlerinin bile olmadığı gün gibi ortada. Gerçekten yazık.

Sizin tuttuğunuz yol belli ki bu, ama biliniz ki bu yol Kıbrıs Türk halkının yolu değildir.

Müdahaleyle, tehditle, baskıyla ve anti-demokratik uygulamalarla dolu bu yol yürünecek değil, utanılacak bir yoldur.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1