banner2
banner34

Paris’te her 12 dakikada 1 hasta yoğun bakıma alınıyor

banner35

banner44
Paris’te her 12 dakikada 1 hasta yoğun bakıma alınıyor
banner45
banner46
banner47

Fransa sağlık bakanı Oliver Veran düzenlediği basın toplantısında, başkent Paris'teki Covid-19 durumunun "özellikle endişe verici" olduğunu ve Paris bölgesinde her 12 dakikada 1 yeni hastanın yoğun bakıma alındığını belirtti.

Paris bölgesinde yoğun bakım ünitelerindeki kişi sayısının şu anda bin 100'e yakın olduğunu ve mevcut eğilim devam ederse Mart ayı sonunda bin 500'e ulaşabileceğini ifade eden Veran, bu seviyenin bölgenin hastane sistemi için "kritik" olacağını ekledi.

banner37
Bölgeler arası hasta transferi olabileceğini aktaran Veran, "İle-de-France'dan diğer hastanelere veya Fransa genelinde diğer bölgelere tahliye edilebilecek onlarca hatta yüzlerce hastadan bahsediyoruz" dedi.

Vakaların 3’te 2’sinin mutasyonlu vakalar olduğunu aktaran Veran, bölgedeki Covid-19 hastalarının sayısında çok keskin bir artışla karşı karşıya olduklarını ifade etti. Veran, "Şu anda mutasyonların daha bulaşıcı ve daha tehlikeli olduğunu ve artık Fransa'daki enfeksiyonların üçte ikisinden fazlasını temsil ettiğini söyleyebiliriz" dedi.

Veran, salgının mevcut hızında devam etmesi halinde hükümetin bölgede ekstra kısıtlayıcı önlemler alacağını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1