banner2
banner34

Reynar: Meclis bir mücadele alanına çevrilmeli

Reynar: Meclis bir mücadele alanına çevrilmeli
banner45
banner46

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili adayı Tacan Reynar, Meclis’in bir mücadele alanına çevrilmesi gerektiğini, Meclis’e girdiklerinde bunu yapacaklarını söyledi.

Reynar, kendi ülkelerinin siyasetinin dışına itildiğini öne sürdüğü Kıbrıslıtürklerin özgüveninin yeniden yapılandırılmasıyla işe başlayacaklarını kaydetti.

TDP’den yapılan açıklamaya göre Reynar, Kıbrıs Net Haber’de Prof. Dr. Mustafa İlkan'ın konuğu olarak, değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Siyasetin üreten noktada olması gerektiğini ve siyasetin üretilmesi gereken bir şey olduğunu belirten Reynar, bunu daha aktif şekilde yapabilmek ve yurt için kavga verebilmek için aday olduğunu kaydetti.

banner37
Meclis’te kurulan araştırma komitelerine işaret eden Reynar, Kutlu Adalı cinayeti, yangınlar, Sayıştay raporları ve yolsuzluklar gibi toplumu ilgilendiren konularla ilgili oluşturulan komitelerin, belli bir süre sonra unutulduğunu, dağıldığını ve bunun basına dahi yansıtılmadığını savundu.

Reynar, siyaset yapma iddiası olanların, toplumun her kesimine ulaşarak her bireyi dinlemesi gerektiğini, bu yüzden ziyaretlerine sivil toplum örgütleriyle başladıklarını belirtti.

Reynar, Kıbrıslıtürklerin siyasetin dışına itilmesine karşın sağlam bir muhalefetle federasyon direncinin ve barış istencinin sürdürülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Bugüne kadar solda birliği savunan biri olduğunu, geçmişte bu konuda çok şey söylediğini hatırlatan Reynar, bu noktada parti ve örgütler arasında görüş farklılıklarının olabileceğini ancak “yurdu kaybetmemek” noktasında bir hedefte hala birleşilebileceğini düşündüğünü kaydetti.

Kendisinin ve TDP’in Meclis’e girmesinin, farklı bir muhalif duruş sergilenmesi açısından önemli olduğunu, Meclis’in de bir mücadele alanına çevrilmesi gerektiğini belirten Reynar, “Brüksel’de kendimizi anlatmamız açısından da çaba göstereceğiz, bizim yıllarca özgüvenimizi kaybettirdiler. Başlıca hedefimiz; toplumun yeniden özgüvenini kazanmasıdır” dedi.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1