banner2
banner34

Sağlık Bakanlığı, ülkeye gelen depremzedelerin sağlık kontrollerinin yapıldığını açıkladı

banner35

Sağlık Bakanlığı, ülkeye gelen depremzedelerin sağlık kontrollerinin yapıldığını açıkladı
banner46
banner47

Sağlık Bakanlığı ekiplerinin ülkeye gelen depremzedelerin evlerine giderek gerekli sağlık kontrollerini yapmakta olduğu açıklandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi’ne bağlı doktor, hemşire ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekiplerin ülkeye gelen depremzedelerin evlerine giderek gerekli sağlık kontrollerini yapmakta olduğu kaydedildi.

banner37
Sağlık ekiplerince yapılan kontrollerde ilaç gereken tedaviler yanında, çocukluk çağı aşıları kontrol edilerek, çocuklarda eksik olan aşıların tamamlanması için gerekli organizasyonlar yapıldığı belirtildi.

Depremzedelere ada genelindeki tüm sağlık merkezlerinde ve hastanelerde sağlık hizmetleri verildiği de belirtilen açıklamada, bunlara ek olarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde depremzedeler için "Depremzede Poliklinik Hizmetlerinin" devreye girdiği kaydedildi.

Açıklamada, hizmet almak isteyen depremzedelerin hafta arası mesai saatleri içerisinde Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ve bakanlığa bağlı ada genelinde tüm sağlık merkezlerine başvurabilecekleri hatırlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2023, 16:01
banner48
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1