banner2

Sendikal Platform: CTP ve TDP'yi selamlıyoruz

banner35

banner44
Sendikal Platform: CTP ve TDP'yi selamlıyoruz
banner45
banner46

Sendikal Platform, CTP ve TDP’nin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, KKTC Meclisi’ne hitap edeceği toplantıya katılmayarak protesto etme kararlarını selamladıklarını açıkladı.

Platform'dan yapılan açıklama şu şekilde;

banner37
Cumhuriyetçi Türk Partisi ve Toplumcu Demokrasi Partisi’nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, KKTC Meclisi’ne hitap edeceği toplantıya katılmayarak protesto etme kararlarını Sendikal Platform olarak selamlıyoruz.

Özellikle son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iradesine açık müdahale yapılan KıbrıslıTürklerin, Kıbrıs’ta Federal bir çözüm istencine karşı da darbe niteliğinde bir tavır ortaya koyan Türkiye’deki iktidara ve buradaki işbirlikçilerine gereken cevap Cumhuriyet Meclisinde temsil edilen bu iki partimizden gelmiştir. Son derece tarihi olan bu kararı desteklerken, bu karara saygı duymayan ve ahlaksızca bu iki partimize saldıran çevreleri de hadlerini aşmamaya davet ediyoruz.

Belli oluyor ki, TC Büyükelçiliği yine düğmeye basmış ve bazı çevreleri protesto kararı alan CTP ile TDP’nin üzerine saldırtmıştır. Bu saldırılar karşısında iki partimizin yanında olduğumuzu ve sonuna kadar destek verdiğimizi kamuoyu yoluyla ilan ediyoruz.

Sendikal Platform

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet güneşel
Mehmet güneşel - 3 hafta Önce

Annan planına ohi diyenlerden ne beklediklerini açlklasın

SIRADAKİ HABER

banner12

banner1