banner2

SpaceX çalışanlarından, Elon Musk'ın davranışını kınayan mektup

SpaceX çalışanlarından, Elon Musk'ın davranışını kınayan mektup
banner46

SpaceX'in CEO'su Elon Musk'ın sosyal medya üzerinde davranışlarını kınayan bir mektup yazıldı. Şirket çalışanlarının Musk’ın halka açık eylemlerini sert bir dille eleştirdiği ortaya çıktı.

Şirket çalışanlarının imzalaması için teşvik edilen mektup, SpaceX COO’su Gwynne Shotwell’e gönderildi.

Henüz kaç çalışanın imzaladığı bilinmiyor, ancak yüzlerce yanıt ve birçok çalışanın mesajı onaylaması ile şirket içerisinde tepki uyandır

 Musk'ın eylemlerinin ve kendisine yönelik son cinsel taciz iddialarının SpaceX'in itibarını nasıl olumsuz etkilediğini anlatıyor.

Belge, mektubu yazarken “cinsiyet, etnik köken, kıdem ve teknik roller yelpazesinde çalışanların iş birliği yaptığını” iddia ediyor.

banner37
Mektubu hangi SpaceX çalışanlarının yazdığı bilinmiyor; mektubu dahili sohbet sistemine gönderen çalışanlar, yorum taleplerine cevap vermedi.

"Elon'un davranışı utandırıyor"

Mektupta, "Elon'un kamusal alandaki davranışı, özellikle son haftalarda bizim için sık sık dikkatimizi dağıtan ve utandıran bir kaynaktır" deniyor.

"CEO'muz ve en önde gelen sözcümüz olarak Elon, SpaceX'in yüzü olarak görülüyor. Elon'un gönderdiği her Tweet, şirketin fiili bir kamu açıklamasıdır. Ekiplerimize ve potansiyel yetenek havuzumuza, mesajlarının işimizi, misyonumuzu veya değerlerimizi yansıtmadığını açıkça belirtmek çok önemlidir."

SpaceX COO’su Gwynne Shotwell, şirket çapında gönderdiği bir e-postada Musk’ı destekledi. Suçlamaların yanlış olduğunu düşünen Shotwell, Musk’ın açıklamalarının bireysel fikirlerini yansıttığını aktardı. 

Elon Musk ise henüz cevap vermedi.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1