banner2

Tatar, Alaniçi Köy Kadın Kursu Yıl Sonu Sergisi’nin açılışını yaptı

Tatar, Alaniçi Köy Kadın Kursu Yıl Sonu Sergisi’nin açılışını yaptı
banner46

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Alaniçi Belediye Parkı kurs binasında düzenlenen Alaniçi Köy Kadın Kursu Yıl Sonu Sergisi’nin açılışını yaptı.

banner37
Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, açılıştaki konuşmasında, köy kadın kurslarının Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin desteğiyle 78 köyde devam ettiğini belirten Tatar; manevi ve kültürel belleğin canlı tutulması, kadınların ekonomik yaşamda söz sahibi olması, sosyalleşerek iş birliği ve dayanışma duygusunun gelişmesi amacıyla düzenlenen köy kadın kurslarının önemine değindi.

“Önemli olan kültürümüzü yaşatabilmek ve kendi ürünümüzü paylaşabilmektir. El emeği göz nuru çalışmaların gelecek nesillere aktarılması ve üretebilmek çok büyük bir önem taşımaktadır. Her şeye rağmen devletimiz ve insanımız üretmeye devam etmektedir. Böylece hem kültürümüzü sürdürüyoruz hem de ekonomiye katkı sağlıyoruz. Kıbrıs Türk kadını her zaman mücadelesine ve her koşulda üretmeye devam etmiştir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, serginin açılışına katkı koyan herkesi tebrik etti.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1