banner2

Tatar: Annelerimiz, karşılıksız sevginin, iyi ve ahlaklı bireylerin yaratılmasının ilk öğretmeni

Tatar: Annelerimiz, karşılıksız sevginin, iyi ve ahlaklı bireylerin yaratılmasının ilk öğretmeni
banner47

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Anneler Günü mesajında “İnsana vicdan sahibi olmayı, karşılıksız sevgiyi öğreten, iyi ve ahlaklı bireylerin yaratılmasının ilk öğretmeni, özveri timsali tüm annelerimize bu özel günde saygı ve sevgilerimi iletmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Tatar’ın Anneler Günü mesajı şöyle devam etti:

banner37
“Birlikte yaşamayı, dayanışmayı, paylaşmayı, saygıyı ve vatan sevgisinin ne demek olduğunu gelecek nesillere gösteren, erdem sahibi evlatlar yetişmesinde en önemli görev ve sorumluluğu üstlenen annelerimiz; Kıbrıs Türkü’nün tarihsel sürecinin en müstesna yerinde de yerini almaktadır.

Milli mücadele yıllarında toplumsal varoluş için yeri geldiğinde mücahide olmaktan bir an bile imtina etmeyerek mukavemetin en ön saflarında yer alan annelerimiz, yokluk ve esaret yıllarında en büyük özverilere imza atmış, yeri geldiğinde vatan uğruna evlatlarını toprağa vermiştir.

Ömürlerini doğru ve dürüst insan, dolayısıyla ahlaklı bir toplum yaratmaya vakfeden hikmet sahibi annelerimiz, sevgi, saygı ve hürmetin en yücesini her daim fazlasıyla hak ediyorlar. Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit annelerinin ve tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, hayatta olmayan tüm annelerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1