banner2

Tatar, Dr. Münür Hüdaverdi’ye Milli Mücadele Madalyası takdim etti

banner35

Tatar, Dr. Münür Hüdaverdi’ye Milli Mücadele Madalyası takdim etti
banner45
banner47

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Dr. Münür Hüdaverdi’yi evinde ziyaret ederek, Türk Mukavemet Teşkilatı’nın Mücahidi olarak yaptığı hizmetler nedeniyle KKTC Devleti adına Milli Mücadele Madalyası takdim etti.

Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ziyarette kaptığı konuşmada, ülkede çok sayıda insanın şehit düştüğünü belirterek, büyük fedakârlık ve kahramanlık örneği gösterildiğini vurguladı.

Dr. Münür Hüdaverdi’nin hizmetlerinin unutulmayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, Dr. Münür Hüdaverdi’nin bir tıp insanı olarak çok sayıda soydaşı tedavi ettiğini, aynı zamanda Mücahitlik de yaparak milli davaya katkıda bulunduğunu söyledi.

banner37
Hüdaverdi'nin, hem bir halk insanı hem de doktor olarak çok sevildiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, hizmetlerinin büyük bir takdirle karşılandığını sözlerine ekledi.

-Hüdaverdi

Dr. Münür Hüdaverdi de, çok değerli bir Kıbrıs insanından böyle anlamlı ve değerli bir ödül almaktan büyük gurur duyduğunu ifade ederek, ziyaretinden dolayı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a teşekkürlerini sundu.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1