banner2

TC Büyükelçisi Başçeri Maraş'ı ziyaret etti

banner35

banner44
TC Büyükelçisi Başçeri Maraş'ı ziyaret etti
banner45
banner46

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Klasik Otomobil Gezisi etkinliğinin sonunda İskele'de düzenlenen törene katıldı.

Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 37. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Cumhuriyet gezisinin sona erdiği noktada bir de konuşma yaptı.

Eşi Sibel Tatar'ın eşlik ettiği Tatar ayrıca   Osman Ağa Kültür Evi’ni ziyaret etti. 

banner37
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Tatar, konuşmasında, Cumhuriyet Klasik Otomobil Gezisi'nin
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adını çağdaş bir şekilde dünyada duyurmak ve ülkeyi tanıtmak bakımından çok güzel bir faaliyet olduğunu söyledi. Tatar, "Bu faaliyetlerin devam etmesini temenni ederim" dedi.

Bu yıl pandemi dolayısıyla katılımın az olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Tatar, eski otomobillere bakmanın ve geleceğe taşımanın bir kültür işi olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Tatar, bu faaliyetin kültür ve sporla bütünleşmesiyle KKTC’nin tanıtımına katkı yaptığını belirtti. Tatar, bu tür etkinliklerin Kıbrıs Türk halkının tarihine, kültürüne ve geleceğine sahip çıkması bakımından önemine de işaret etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti. 

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü, Almanya’da başlayıp 6 Avrupa ülkesinden KKTC bayraklarıyla geçerek Türkiye ve Gürcistan üzerinden geçetek, KKTC’de finali yapılan organizasyonu nedeniyle Cumhurbaşkanı Tatar’a üzerinde ismi yazılı mont takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1