banner2

TDP Güzelyurt Çarşısı ile Açık Pazar’ı ziyaret etti

banner44
TDP Güzelyurt Çarşısı ile Açık Pazar’ı ziyaret etti
banner45
banner46

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) milletvekili adayları 23 Ocak 2022 seçimlerine yönelik çalışmalar çerçevesinde bu sabah Güzelyurt Çarşısı işe Açık Pazarziyaret etti. TDP milletvekili adayları pazardaki stantları gezerek esnafla ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti, TDP'nin siyasetine ilişkin bilgiler verdi, soruları yanıtladı.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ülkedeki ekonomik krizin pandemi ile birlikte daha da derinleştiğini, vatandaşın alım gücünün iyice azaldığını, esnafın ise çok zor günler geçirdiğini belirterek, özellikle üretimin önemli merkezlerinden biri olan Güzelyurt bölgesindeki üreticinin fazla mağdur edildiğini kaydetti.

banner37
TDP'nin üreticinin desteklenmesi yönündeki düşüncesinin net olduğunu belirten Özyiğit, yerel üreticinin ve esnafın teşvik edilerek destekleneceğini kaydetti. Özyiğit, destekler ve Kooperatifçilik ile pazar odaklı üretim yaparken ürün çeşitliliğinin artırılmasının sağlanacağını, tarımsal sanayi teşvik edilerek hem üretici, hem de tüketicinin korunacağını vurguladı.

Toplumun en temel sorunu haline gelen ekonomide, planlı, gerçekçi ve uygulanabilir kalkınma planlarına ihtiyaç duyulduğunu, bununla birlikte kararlı ve cesur adımlar atılarak gelirde adaletin sağlanması gerektiğini belirten Özyiğit, bunun için de siyasi irade gerektiğini kaydetti.

   

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1