banner2

TKP-Yeni Güçler Girne’de olağanüstü kongreye gidiyor

banner35

banner44
TKP-Yeni Güçler Girne’de olağanüstü kongreye gidiyor
banner45
banner46
banner47

Toplumcu Kurtuluş Partisi-Yeni Güçler (TKP) Merkez Yönetim Kurulu, Girne İlçe Örgütü’nden gelen talebi kabul erek  Girne’de 18 Eylül’de olağanüstü kongre kararı aldı.

banner37
TKP-Yeni Güçler’den yapılan açıklamaya göre, “Bir yıl önce yapılan kongre ile iş başına gelen Girne ilçe Başkanı ve ilçe yönetiminin bir yıllık devrede partiye katılanların da görev alabilmesine olanak sağlamak maksadıyla, olağanüstü kongreye gidilmesi yönündeki talebini dikkate alan Merkez Yönetim Kurulu talebi olumlu karşılayarak Girne İlçe Kongresi'nin olağanüstü  çağrılmasını uygun buldu”

Buna göre 18 Eylül'de toplanacak kongrede ilçe başkanı, ilçe yönetim kurulu, ilçe disiplin kurulu ve ilçe denetçileri seçimi de yapılacak.

 2018 yılından beri TKP Girne İlçe Örgütü Başkanlığı görevini sürdüren Yurdaer Garip, "Olağanüstü kongre kararımızdan sonra şimdiden yeni ve eski üyelerden yönetim ve diğer kurullarda görev için onlarca müracaat aldık. İlgi büyük. Aramızda ilçe başkanlığı görevini de üstlenecek vasıflara sahip birçok arkadaşımız var. Partimiz örgütlülüğünün en üst seviyeye çıkması için üyelerin desteğini alabilecek bir başkan adayının çıkması durumunda, yeniden aday olmayarak gönül rahatlığıyla başkanlığı devredeceğim" dedi.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1