banner2
banner34

Tufan Erhürman: Her yangın sonrası, yangın ihtimali yokmuş gibi yaşamaya devam mı edeceğiz?

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, iki gündür çıkan yangınlarla ilgili yayımladığı yazıda, “Mesele edip çözüm üretecek miyiz, yoksa mesele etmeyip her yangın sonrası, yangın ihtimali yokmuş gibi yaşamaya devam mı edeceğiz?” diye sordu.

Tufan Erhürman: Her yangın sonrası, yangın ihtimali yokmuş gibi yaşamaya devam mı edeceğiz?
banner45
banner46

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, iki gündür farklı bölgelerde çıkan yangınlarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak, teknik eksikliklere dikkat çekti.

Erhürman, yangın bölgelerinde görev alan bölge belediyelerine, personellerine, Sivil Savunma, itfaiye, güvenlik güçleri, hepsine gösterdikleri çaba için teşekkür ederek,  “Mesele edip çözüm üretecek miyiz, yoksa mesele etmeyip her yangın sonrası, yangın ihtimali yokmuş gibi yaşamaya devam mı edeceğiz?” diye sordu.

Erhürman’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Yangınları rutine bağladık. Yangınlar sonrasındaki haber ve açıklamaları da! ‘Çok üzgünüz’ ‘ciğerlerimiz yandı’ . ‘Ekiplerimiz sabaha kadar çalışıyor, onlara teşekkür ederiz’...

banner37
Gerçekten de, bölge belediyelerine, personellerine, Sivil Savunma, itfaiye, güvenlik güçleri, hepsine gösterdikleri çaba için ne kadar teşekkür etsek az.

Ama... Bir de "ama"sı var elbette bu işlerin! Beş yıldır ana omurgası değişmemiş bir ‘hükumet’. Havadan müdahale araçları konusunda defalarca yapılmış ‘hallettik, halledeceyik’ açıklamaları. Gerek itfaiyenin, gerek Sivil Savunmanın personel ve/veya araç gereç talepleri. Onlar da "hallettik, halledeceyik" kapsamında. Peki yangın çıkmasın diye yapılması gereken hazırlıklar? Onlarla ilgili bir rapor, bir plan, bir program? Hak getire!

Yangın çıksın, hemen bölgeyi ziyaret edelim. Orada uğraşanların zamanını bir de ziyaretlerle çalalım. Sahada gece gündüz uğraşan personel perişan olsun, biz "ciğerlerimiz yandı, daha dikkatli olmalıyız" diyelim, personele teşekkür edelim ve sonra adeta "bir sonraki yangında buluşuruz" diyerek bölgeden ayrılalım.

‘Yanan yanar, kalan sağlar bizimdir’... Ne kaldıysa!

Rahmetli Süleyman Demirel'in "meseleleri mesele etmezseniz ortada mesele kalmaz" diye bir sözü varmış. Mesele edip çözüm üretecek miyiz, yoksa mesele etmeyip her yangın sonrası, yangın ihtimali yokmuş gibi yaşamaya devam mı edeceğiz?

Mesele bu!”

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1