banner2

Tulga: KKTC Doğu Akdeniz’de kara paraların yıkandığı bir çamaşır makinesine dönüştürülme yolunda ilerliyor

banner35

banner44
Tulga: KKTC Doğu Akdeniz’de kara paraların yıkandığı bir çamaşır makinesine dönüştürülme yolunda ilerliyor
banner45
banner46
banner47

KTEZO Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, Pandeminin baş gösterdiği 14 aydan bu yana ülkede hükümetin vatandaşın yüzüne bakmamasına karşın, kendi vergilerini düzenli topladığını borç faizlerinin ise katlanarak sürdüğünü ifade etti.

KTEZO Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, Kıbrıs Net Haber Web TV’de yayınlanan “Pusula” programında gündemi değerlendirdi. Tulga, pandeminin başladığı günden itibaren esnaf ve diğer kesimlerin kayıplarının katlanarak sürmesine karşın, hükümetin bu krizi minimize edecek bir proje geliştiremediğini söyledi. Tulga, “Bu süreçte ne bir dayanışma ne de paylaşma siyaseti gözlemledik, bilakis insanlar kaybederken hükümet onlara yardım etmek bir yana mükellefiyetlerin bir tamam yerine getirilmesi için insanına baskı yaptı, vergisini topladı faizlere müdahale etmedi ve insanlar borç batağı altında ezilir bir duruma geldi” dedi.

“Bizim ekonomimiz hiç olmadı, yarattığımız balonlar da pandemiyle birlikte patladı” diyen Tulga, ülkede bir an önce gerçek anlamda tedbirler alınmazsa hacizlerin başlayacağını ve insanların ellerinde avuçlarında ne varsa hepsini kaybedeceklerini kaydetti.

banner37
Yapılması gerekenin bir an önce üretim kanallarını harekete geçirmek olduğunu belirten Tulga, “Taşıma suyla değirmenin dönmeyeceğiz artık görüldü. Her ay Maliye Bakanının paramız yok memuru ödeyemeyeceğiz şeklindeki yakınmalarıyla bu iş olmayacak” şeklinde konuştu.

Tulga, Cenevre zirvesinde ortaya konulan “İki Devletli” yapı talebinin de Kıbrıslı Türklere çok şeyler kaybettireceğini belirterek, Annan Referandumundaki Evet sonucu Avrupa Birliği’nden elde edilen kazanımların bu gelişmenin artından kaybedilebileceği uyarısında bulundu.

“Bölgede ciddi bir paylaşım kavgası var ve Kıbrıslı Türkler de buna meze edilmeye çalışılıyor” diyen Hürrem Tulga, 2004 sonrası ve karşılıklı geçişlerin başlamasıyla adanın kuzeyine akan kaynakların göz ardır edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Açıklamalarında YÖDAK’taki yönetim değişikliği ve 40 üniversiteye daha izin almak için başvuruda bulunduğuna işaret eden Hürrem Tulga, “KKTC Doğu Akdeniz’de kara paraların yıkandığı bir çamaşır makinesine dönüştürülme yolunda ilerliyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1