banner2

Turizm emekçileri tepkili

banner35

banner44
Turizm emekçileri tepkili
banner45
banner46
banner47

Kapalı devre turizmin başlayalı 2 hafta olduğun ve bu dönemde casino ile otellerden bir bulaş yayılmadığına dikkat çeken turizm emekçileri, ülkedeki covid-19 vakalarının hep devletin kontrol etmesi gereken yerlerden yayıldığına vurgu yaptı.

Ülkede bu gerçeğin var olmasına rağmen bazı çevrelerin somut verilere dayanmadan sürekli turizm sektörünü karalama çabalarını haksızlık olarak değerlendiren turizm emekçileri, sektörün tüm karalama çalışmalarına rağmen turizmin kapalı devre de olsa başarıyla sürdürüldüğünü kaydetti.

Turizm emekçilerinin bir yıla yakındır işsiz olasına ve elektrik, su, market, stopaj ödeyip devlete katkıda bulunmayı sürdürmelerine rağmen 13 aylık dönemde devletin sadece 4 ay bin 500 TL olarak verdiği katkıyı her çalışanın fazlasıyla devlete yeniden ödediğine dikkat çektiler.

Devlete artık özel sektörü desteklemesi çağrısında bulunan Turizm Emekçileri Platformu, “Rum tarafında çalışan insanlara bir çözüm bulup, onları güvende tutarak vaka sayılarını kontrol altına alıp özel sektörü, restoranları ve meyhaneleri, sanatçıları, imalatçıları, toptancıları, çiftçileri kısacası memur olmayan herkesi destekleyin artık” çağrısında bulundu.

Anlamadık bu virüs sadece özel sektörden mi bulaşıyor?

Turizm emekçileri özel sekötrün içinde bulundğu ekenomik ve duygusal durumu şöyle fade ettiler:

Devletin yurttaşlarına çifte standart uygulamasından bıktıklarının altını çizen turizm emekçileri, vergiyi almaya gelince çatır çatır alıp, bizi bu kötü duruma düşürüp, açlıkla sınayıp, karnınız tok uyurken, merak ediyoruz, hiç mi vicdanınız sızlamıyor? bırakın artık esnaf, özel sektör hepsi işine dönsün.

İnancımızı da, sabrımızı da, sevgimizi de, hepimizi tükettiniz! Kapanmaya bu kadar meraklıysa herkes, aylık bir asgari ücret garantisini verin, bir yıllık peşin ödeyin, herkes evinde otursun. Neden mi bir yıllık?

Daha önce her ay ödeyeceksiniz diye çok bekledik, artık bekleyecek gücümüz yok!” ifadeleriyle tepkisini ortaya koydu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Taylan Gülbahar
Ali Taylan Gülbahar - 5 ay Önce

Önce verdiniz sözü tutun ve 2020 den kalan pandemi destek ücreti olan 1500 tl leri ödeyin her çalışanın hesabına yatacaktı tabiki herzaman olduğu gibi sözde kaldı .Cevabı biliyoruz kaynak bekliyoruz gelen kaynakları be yaptıysanız kendi vicdanınıza sonrada evinde aylardır aç oturup ülkesine dönemeyen turizm işçilerine vereceksiniz !

banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1