banner2

Türk Kızılayı’ndan 2. Kan Alım Aracı Bağışı

Türk Kızılayı’ndan 2. Kan Alım Aracı Bağışı

            “Kan ver, Hayat ver” sloganıyla Adanın birçok yerinde kan bağışı kampanyası düzenleyen Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’ na, Türk Kızılayı’ ndan önemli destek geldi.

 

            Kan bağışı kampanyalarına üniversitelerin ve sivil toplum kuruluşlarının yoğun ilgisi sonucu kan araçları hemen hemen her gün bir noktada kan bağışı kampanyası düzenliyor.

 

            Kan bağışının öneminin her geçen gün daha çok arttığı bugünlerde Türk Kızılayı’ndan, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’na anlamlı ve büyük bir destek daha geldi.

 

            Tüm noktalardaki kan bağışı kampanyalarına yetişmeye çalışan Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’ nın kan alım aracı ihtiyacını gören Türk Kızılayı, bu ihtiyaçtan dolayı Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’na 2. kan alım aracı bağışında bulundu.

 

            Türk Kızılay’ı Kuzey Kıbrıs Temsilcisi Recep GÜNAYDIN, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ına bağışladıkları 2. kan alım aracının “Acil değil, sürekli bir ihtiyaç olan kan bağışının” önemini tekrardan vurguladı belirtti. GÜNAYDIN, kan alım araçların ve gönüllü ekiplerin tüm noktalardaki kan bağışı kampanyalarına yetişmesi açısından önemli olduğunu belirterek Türk Kızılayı olarak, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın topluma yararlı faaliyetlerine her zaman destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1