banner2

Tutuksuz yargılanacaklar

Lefkoşa Demirhan’da müstahdem olarak çalıştıkları marketten eşyaları ödemeden ayrıldıkları gerekçesi ile tutuklanan 5 zanlı mahkemeye çıkarıldı

Tutuksuz yargılanacaklar

Lefkoşa Demirhan’da, müstahdem olarak çalıştıkları marketten almış oldukları eşyaları ödemeden ayrıldıkları gerekçesi ile tutuklanan zanlılar Gülseren Köse, Ebru Balıkçı, Emine Kılıç, Berivan Akmeşe ve Emrah Dinler teminata bağlanmak üzere dün mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

 

Gönüllü ifade verdiler

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis memuru Namık Özkan olayla ilgili bulguları aktardı. Özkan, huzurda bulunan zanlılar Gülseren Köse, Ebru Balıkçı, Emine Kılıç, Berivan Akmeşe ve Emrah Dinler’in 11 Haziran tarihinde Lefkoşa, Demirhan’da, faaliyet gösteren ve müstahdemi oldukları Erülkü Süpermarket isimli iş yerinden almış oldukları 60 TL değerinde yoğurt, patates ve kiraz gibi çeşitli ürünleri kasadan geçirmeyerek çaldıklarının tespit edilmesi üzerine tutuklandıklarını, gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiklerini belirtti. Polis zanlılar Gülseren Köse, Ebru Balıkçı, Emine Kılıç, Berivan Akmeşe’nin daha öncede birçok kez aynı şekilde suç işlediğinin tespit edildiğini ancak soruşturmanın devam etmesine rağmen zanlıların serbest kalmasının tahkikata olumsuz etki edemeyeceğini belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Yurtdışına çıkışları yasaklandı

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu zanlıların ilerde görüşülecek davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışlarının yasaklanması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispati vücut etmeleri koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Kaynak: Yeni BAkış

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 07:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1