banner2

‘Üstel’in PM’de yetkilendirilmesi için tavsiye kararı alındı’

banner44
‘Üstel’in PM’de yetkilendirilmesi için tavsiye kararı alındı’
banner45
banner46

Ulusal Birlik Partisi Merkez Yönetim Kurulu hükümeti kurma görevini alan UBP Milletvekili Ünal Üstel’in Parti Meclisi'nde yetkilendirilmesi için tavsiye kararı üretti.

Ulusal Birlik Partisi Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Başbakan Faiz Sucuoğlu açıklamalarda bulundu.

banner37
Sucuoğlu “toplantımız yaklaşık bir buçuk saat sürdü ve MYK’da aldığımız karar Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın Anayasa'nın 106’ncı maddesi uyarınca milletvekilleri arasından Girne Milletvekili Sayın Ünal Üstel’e hükümeti kurma görevini vermesi üzerine hükümet kurma çalışmaları amacıyla konulan parti tüzüğümüzün 34/4 maddesi uyarınca Parti Meclisi'nde değerlendirilmesi tavsiye kararı oy birliği ile alınmıştır” dedi.

Sucuoğlu, Parti Meclisi’nin Çarşamba saat 15.00’te toplanacağını ve konunun görüşülerek Ünal Üstel’e hükümeti kurma yetkisi verileceğini söyledi.

UBP Genel Başkanı Başbakan Sucuoğlu gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Grup toplantısında, önce MYK,sonra Parti Meclisi,daha sonra da grup toplantısında konunun ele alınmaya devam edilmesi yönünde karar alındığını belirten Sucuoğlu, ancak Cumhurbaşkanı’nın Anayasa'nın kendisine verdiği yetkiyi kullanarak önce kendisini çağırdığını daha sonra da Ünal Üstel’i çağırarak görevi ona tebliğ ettiğini anlattı. Genel Başkan olarak güven oyu alması noktasında sıkıntı olacağını düşünmediğini de söyleyen Sucuoğlu, “Parti disiplini önemli, grupta ve partide alınan karar uygulanmalı burada yanlış bir adım atılacağını düşünmüyorum” dedi.BRT

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1