banner2

Vatandaşlıklarla ilgili yeni düzenlemeler olacak

Bir tv programına katılan İçişleri Bakanı Baybars gelen soruları yanıtladı.

Vatandaşlıklarla ilgili yeni düzenlemeler olacak

Yeni cezaevi hakkında soruları yanıtlayan Baybars, mayıs ayında tamamen açılacağını söyleyerek, Cezaevi Disiplin Yasası’nın meclise taşınacağını duyurdu.

Baybars, bu yasayla birlikte, kadrolarını yenileneceği ve kayıt işlemlerinin daha düzenli bir şekilde yapılacağını belirtti. Cezaevlerindeki öğrencilere de değinen Baybars, 1 Ekim’den itibaren gelecek kayıt takip sistemiyle birlikte, gelecek öğrencilerin sistemdeki kayıtlarını daha sıkı denetleyeceklerini söyledi. Yürürlüğe girecek olan kayıt sistemiyle birlikte, eğer üniversiteler, devlete, öğrencilerini bildirmezlerse, söz konusu öğrenciler, devletin sağladığı olanaklardan faydalanamayacaklar.

Öte yandan yeni vatandaşların sayısındaki ciddi artışa da değinilen programda, Baybars, bu artışın asli sebebinin vatandaşlık alan kişilerin eş ve çocuklarına verilen vatandaşlıklar olduğunu aktardı. Vatandaşlıklarla ilgili yeni düzenlemelerin olacağını belirten Baybars, gelecek yeni düzenlemelerle “keyfi vatandaşlıklar”ın önüne geçerek, asıl hak sahiplerinin önceleneceğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 09:03
banner9
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1