banner2
banner34

Zehie Helin Reessur cinayeti zanlısı mahkemeye çıkarıldı

Zehie Helin Reessur cinayeti zanlısı mahkemeye çıkarıldı
banner45

İskele’de dün meydana gelen, 16 yaşındaki Zehie Helin Reessur cinayetinin zanlısı Sefer Buğra Altundağ (21), bu sabah İskele Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı. Mahkeme, zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Duruşmanın savcısı Ayşe Kaymak, Soruşturma Subayı Müfettiş Muavini Erdim Kara’nın ifadeleri doğrultusunda, maktule bugün sabah otopsi yapılacağını ve sonucun duruşmanın seyrini etkileyebileceğini kaydederek bir gün tutukluluk talebinde bulundu.

Yargıç Şevket Gazi de Savcı’nın talebi doğrultusunda bir gün tutukluluk kararı verdi. Zanlı yarın yeniden mahkemeye çıkarılacak.

-Önce kafasına çekiçle, sonra boğazına boruyla vurup öldürmüş

banner37
Cinayetin soruşturma subayı Müfettiş Muavini Erdim Kara mahkemeye verdiği ifadede olayı anlattı.

İfadeye göre, 25 Ocak 01.55 ile 02.12 saatleri arasında Longbeach bölgesinde bir şirkete ait şantiye alanı içerisinde LM 560 plakalı araç içerisinde aralarında çıkan tartışma sonucu zanlı Sefer Buğra Altundağ, demir çekiçle Zehie Helin Reessur’un kafasına 5 kez vurdu. Daha sonra aracın bulunduğu yerden 100 metre ileride şantiye alanında bulunan galvaniz boru ile iki kez boğazına vurmak suretiyle Zehie Helin Reessur’u öldürdü.

Olay yerinden kaçan zanlı, Derinya tarafında aracını terk ederek, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne geçti.

Dün saat 19.05’te Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nden teslim alınan zanlının iki kez gönüllü ifade verdiği belirtildi.

Müfettiş Muavini Erdim Kara, maktule bu sabah Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde otopsi yapılacağını, otopsi sonuçlarının davaya yön vermesi açısından önemli olduğunu belirterek zanlı için tutukluluk talebinde bulundu.

Yargıç Şevket Gazi de, davanın, “taammüden adam öldürme”, “adam öldürme”, “Vahim zarar” ve “ciddi darp” gibi ciddi suçları kapsadığını belirterek, zanlı hakkında bir gün tutukluluk emri verdi.

Zanlının avukatı tutukluluğa itirazlarının olmadığını beyan etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1