banner2

Köpekler Hakkında bilmediğiniz 10 gerçek;

⦁    Eğer köpeğiniz ile oynamak istemiyorsanız, köpeğiniz ile göz temasından kaçının ve köpeğinize arkanızı dönün ya da başınızı çevirin. Köpeğiniz kendine oynayacak başka bir oyun aracı bulacaktır.
⦁    Pek çok köpek sahibi kapıdan içeriye girdiği zaman, kuyruğunu hızlı sallaması, sahibinin üzerine atlaması, onu yalamaya çalışması, sırt üstü veya yan yatarak af dilemesi bu arada tuvaletini kaçırabilmesi köpeklerin içgüdüsünden kaynaklanmaktadır.
⦁    Köpekler insanlara kuyruğu vasıtası ile güler. Kuyruğunu sallamasındaki hız durumdan ne kadar hoşnut olduğunu gösterir.


⦁    Ev içine yaşayan köpek ile dışarıda yaşayan köpeğin enerji aktiviteleri farklı olacağından, aynı cins olsalar dahi farklı boyutlarda mama verilmelidir. Soğuk ortamda yaşayan köpeklerin günlük enerji ihtiyacı fazla olacağından karbonhidrat ve yağ oranı yüksek mamalar verilmelidir.
⦁    Sanılanın aksine bütün köpekler  yüzemezler . Bazı ırklar doğuştan yüzmeye yeteneklidir. Basık burunlu ve kısa bacaklı olan ırklar English Bulldog gibi iyi birer yüzücü değillerdir. 
⦁    Ortalama bir köpek iki yaşındaki bir çocuk kadar zekidir.
⦁    Köpeklerin burunlarındaki ıslaklık kokunun hangi yönden geldiğini anlayabilmeleri için gereklidir. Ve insanların parmak izleri gibi, köpeklerin de burun izleri her köpekte farklıdır.
⦁    Köpekler, insanlar gülerken dişlerini gösterdikleri için bunu agresiflik göstergesi olarak algılayabilirler. Yavru köpeklerin 28 yetişkinlerin ise 42 dişi vardır.
⦁    Köpekler renkleri, renk körü bir insana benzer şekilde algılarlar. Sadece siyah beyaz görmezler, yeşili ve maviyi de görebilirler. Gözleri ışıklar kısıkken daha iyi görür. 
⦁    Elma ve armut tohumları içlerinde bir miktar arsenik bulundurur ve bu köpekler için ölümcül olabilir. 

 

YORUM EKLE

banner12

banner1