banner2
banner34

Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs seçildi

Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs yarışması dün akşam Girne The Arkın Colony Otel –The Garden’de yapıldı.

Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs seçildi

“Güzellikleri Yaşa ve Yaşat” sloganıyla,amaçlı güzellik ilkesiyle, KKTC Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu himayesinde gerçekleşen , 33’üncüsü Miss Kuzey Kıbrıs Yarışması ve bu yıl da Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına 22’ncisi düzenlenen Bay Kuzey Kıbrıs Yarışmasında,yaşları 18 ila 24 arasında değişen, 11 bayan ve 11 erkek yarışmacı dereceye girmek için yarıştı..

Gecenin sunuculuğunu Misss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs yarışmaları Kurucu Başkanı Bülent Günkut ile, KKTC eski güzellerinden Burcu Betin üstlendi.

Miss Kuzey Kıbrıs 2019 yarışmasında tacın sahibi, Şenel Bektaş olurken, Emine Keremoğlu ikinci, Cansev Yıldırım üçüncü, Elis Ertepınar dördüncü, Fatma Akançay beşinci oldu.

Yarışmada, Miss Turizm Arkın Colony 2019 ödülü Buse Soydam’a verilirken, Miss Dostluk 2019 Güzeli ise Zehra Güçlügenç oldu.

banner37

Bay Kuzey Kıbrıs 2019 yarışmasında ise, Hüseyin Olgan Bay Kuzey Kıbrıs 2019 seçilirken, Murat Özseden ikinci, Nejdet İlginay üçüncü, Ergün Özyiğit dördüncü ve Yusuf Uçar ise beşinci oldu.

Bay Turizm Arkın Colony 2019 ödülünün sahibi, Murat Özseden’in olurken,Mahmut Baran ise, Bay Dostluk seçildi.

Bahar Hacımehmet, Sergen Özbay ve Tuğçe Doygunel de, dans gösterileriyle renk kattığı gecede, organizasyonunana sponsorları ve gerçekleşmesine kaktı koyan kurum kuruluş dernek ve kişilere teşekkür plaketleri verildi.

Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Himayesinde gerçekleşen , Miss Kuzey Kıbrıs finalistleri ve kraliçeleri ise, uyuşturucuyla mücadelede biz de varız ilkesiyle toplumsal bilinci arttırmaya yönelik kamu spotları projelerle yarışma kampı boyunca çeşitli etkinliklerde yer aldı..

1995 yılından bu yana Kanser Hastalarına Yardım Derneği himayesinde bir sosyal sorumluluk projesi olarak düzenlenen Bay Kuzey Kıbrıs yarışmasının 50 Türk liralık bilet satışından elde edilen gelir, derneğe bırakılacak.

Yarışmada ilk 3 dereceye giren gençler, GAÜ’den tam eğitim bursu, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniveristesinden sertefikalı kurslara burslu katılım hakkı ve çeşitli firmalardan hediyeler kazanırken, dereceye girenler, tescilli uluslararası yarışmalarda KKTC’yi temsil edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1