Kamusen Başkanı Metin Atan Mayıs TV’de yayınlanan “Meltem Sakin ile Mayıs Manşet” programında yaptığı açıklamada, Posta Dairesine personel aktarılmasıyla alakalı birkaç hafta önce yaptıkları uyarıyı anımsattı.

Atan, Posta Dairesinde işlerin artık yürüyemeycek noktaya geldiğini, Posta Dairesindeki personelin alınıp başka yerlere nakledildiğini belirtti.

“BAKAN ARIKLI’NIN TALİMATIYLA MAĞUSA POSTAHANESİ’NDEN SİVİL HAVACILIĞA PERSONEL KAYDIRILDI”

Atan, personel eksikliğiyle ilgili başka dairelerden aktarma yapılmasına ilişkin ilgili bakan Erhan Arıklı’ya önerilerde bulunduklarını Posta Dairesinin işlevsel yapısının düzelmesinin gerekli olduğunu kaydetti.

Atan, Bakan Erhan Arıklı’nın talimatıyla Mağusa Postahanesi’nden sivil havacılığa personel kaydırıldığını ifade etti.

Kamusen Başkanı Metin Atan, iyi niyet ve istişare yoluyla personel sorunun çözülmediğini, önümüzdeki hafta eyleme gideceklerini açıkladı.

Metehan Çemberi-Sivil Savunma Çemberi gidiş güzergah cuma sabah trafiğe açılıyor Metehan Çemberi-Sivil Savunma Çemberi gidiş güzergah cuma sabah trafiğe açılıyor

“VATANDAŞA ARTIK ÜÇÜNCÜ EL ÜRÜNÜ BİLE ÇOK YÜKSEK FİYATTAN SATIYORLAR”

Kamusen Başkanı Metin Atan, ülkede sarmal bir döngü içerisinde gidildiğini, hayat pahalılığın verildiğini, bir taraftan da katmerli bir şekilde vatandaşın cebinden para çıktığını söyledi. Atan, ülkede her konuda duvara toslandığını, sağlık, eğitim, çalışma hayatı, ulaşım, çevre ve trafik konularında sıkıntıların yaşandığını söyledi. Atan, Eylül’de verilecek hayat pahalılığı sonrası çok büyük sıkıntı yaşanacağını söyledi.

Ülkede ne önlem, ne de tedbir alınıyor diyen Atan, vatandaşa artık üçüncü el ürünü bile çokyüksek fiyattan sattıklarını söyledi.

“VATANDAŞIN SAĞLIKLI VE HİJYENİK GIDAYA ERİŞİMİ ENGELLENİYOR,  ACİL ÖNLEM ALINMALI”

Atan, pazarlarda akşamüzeri indirimleri olduğunu anımsatarak şimdi ayni ürünün fiyatında hiçbir değişiklik olmadığını söyledi. Atan, vatandaşın sağlıklı ve hijyenik gıdaya erişiminin engellendiğini bununla ilgili acil önlem alınması gerektiğini söyledi.

Editör: TE Bilisim