Erenköy-Karpaz Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Yaz Festivali'nin son gecesinde, festivalin en çok beklenen isimlerinden rap şarkıcısı Motive, katılımı az bulduğu gerekçesiyle festival alanını terk etti.

Yaşanan olayın ardından sahneye çıkan Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Dr. Hamit Bakırcı, katılımcılardan özür diledi.

Bu karar, özellikle gençler tarafından büyük bir hayal kırıklığı ve öfkeyle karşılandı.

Konuşma yapan Bakırcı şu ifadeleri kullandı:

“Kendisinden önce Otantik grubu sahne aldı ve hiçbir sıkıntı olmadı ama kendileri artık psikolojik durumları mı elvermiyordu bilmiyorum, ne yapsak çıkmak istemediler.

Bunu bilmeye ihtiyacınız var. Beğendiğiniz grup buymuş demek. Bilmiyordum böyle bir şey olduğunu. Sizden onların adına çok özür diliyorum. Onları sağ salim getirdik. Güvenli şekilde de otellerine ulaştıracağız ama yasal boyutta gerekli ne varsa da yapacağız. Hakkınızı onlara yedirmeyeceğiz.

Güven Bengihan: UBP kurultayına yönelik avantaj sağlamak istiyor Güven Bengihan: UBP kurultayına yönelik avantaj sağlamak istiyor

Çok gerginim, kusura bakmayın. Biraz da sinirlendim. Buraya eğlenemeye geldiniz ama bunu başaramadık. Sizden çok özür diliyorum ama gereğinin yapılacağından da emin olun. Sonuna kadar gideceğiz. Sosyal medya ve basın aracılığıyla her şekilde bu durumu anlatacağız. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Kendinize çok iyi bakın.”

Editör: TE Bilisim