banner2

BioNTech 5 ila 11 yaş çocuklarda kullanım için izin isteyecek

banner35

banner44
BioNTech 5 ila 11 yaş çocuklarda kullanım için izin isteyecek
banner45
banner46
banner47

Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, Alman ''Der Spiegel'' dergisine açıklamalarda bulundu. BioNTech'in kurucuları, 12 yaş altı çocuklara koronavirüs aşısı yapılmasına ilişkin çalışamaları anlattılar.

Gelecek haftalarda dünya genelinde 5 ila 11 yaş arası çocuklar üzerine yaptıkları bilimsel çalışmanın sonuçlarını dünya çapında yetkili makamlara sunacaklarını bildiren Türeci, bu yaş grubu için Avrupa dahil olmak üzere aşı onayı isteyeceklerini açıkladılar.

Türeci, BioNTech'in söz konusu yaş grubu için bilimsel araştırma sonuçlarına sahip olduğunu, ancak bunların izin verme yetkisine sahip kurumlar için hazır hale getirilmesi gerektiğini söyledi.

banner37
''HER ŞEY PLANA GÖRE İLERLİYOR''

Aynı zamanda BioNTech’in Baş Tıbbi Sorumlusu olan Özlem Türeci, “Biz zaten üretimi hazırlıyoruz. Aşı aynı, ancak daha az dozda olacak.” ifadesini kullandı.

Uğur Şahin ise söz konusu yaş grubu için bilimsel aşı çalışmalarının iyi gittiğini belirterek, “Durum iyi gözüküyor. Her şey plana göre ilerliyor.” dedi.

Biontech kurucuları Şahin ve Türeci, aşı olma konusunda kararsız insanları gelecek haftalarda aşı olmaya ikna etmek için toplumu elinden gelen her şeyi yapmaya çağırdı. Şahin, "Toplum olarak sert bir kış geçirmemek için hala 60 günümüz var. Bu iki ay içinde mümkün olduğunca çok insanı harekete geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız." çağrısında bulundu.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1