banner2

DAÜ Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Paramedik Sempozyumu düzenledi

banner35

DAÜ Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Paramedik Sempozyumu düzenledi
banner47

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu tarafından, 22 Aralık Paramedikler Günü kapsamında Paramedik Sempozyumunun dördüncüsü gerçekleştirildi.

DAÜ’den verilen bilgiye göre, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehtap Malkoç’un da açılışta konuşma yaptığı sempozyumda, öğrenciler uzmanlardan uygulamalı eğitim alma fırsatı da yakaladı.

banner37
“Taktik Tıp Oturumu” başlıklı birinci panelde Öğretim Görevlisi Tarık Balcı’nın “Taktik Acil Yaralı Bakımı” ve “Taktik Acillerde Tahliye Yöntemleri”, Paramedik Arzu Şahin’in “Taktik Tıpta Kanama Durdurma Yöntemleri” ile Paramedik Murathan Kaya ve Paramedik Sercan Gökpınar’ın “Vaka Uygulamaları” başlıklı sunumları gerçekleşti. Birinci panelin moderatörlüğünü, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehtap Malkoç yürüttü.

“Afet Tıbbı Oturumu” başlıklı ikinci panelde ise; Yeditepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Acil Tıp Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyeleri Mustafa Feridun Çelikmen’in “Afetlerden Korunma ve İlk Yardım”, Emin Gökhan Gençer’in “Afetlerde Karşılaşılan Başlıca Tıbbi Sorunlar” ve Mustafa Yazıcıoğlu’nun “Afetlerde Triyaj” başlıklı sunumları gerçekleşti. 4’üncü Paramedik Sempozyumu, panellerin tamamlanmasının ardından Özel Oturum ile devam etti. Özel Oturum’da Paramedik Gülşah Aşkar’ın “KKTC’de Acil Yardım Ambulansında Çalışmak” ve Paramedik Arzu Şahin’in “KKTC’de Paramedik Olmak” başlıklı konuşmaları yer aldı.

       

       

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1