banner2

DSÖ'den korkutan açıklama: Mart ayına kadar 700 bin kişi ölebilir

banner35

banner44
DSÖ'den korkutan açıklama: Mart ayına kadar 700 bin kişi ölebilir

Avrupa ülkelerinde vaka ve can kayıpları artarken Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan bir açıklama geldi. DSÖkoronavirüs nedeniyle mart ayına kadar Avrupa ve Asya ülkelerinde 700 bin kişinin daha hayatını kaybedebileceği uyarısında bulundu.

Avrupa ülkelerindeki can kaybının 1.5 milyonu geride bıraktığını hatırlatan DSÖ, bazı Avrupa ülkelerinde Mart ayına kadar yoğun bakım ünitelerinde “aşırı stres” yaşanabileceğini dile getirdi. Avrupa ülkelerinde can kayıplarının ilk nedeninin korona virüs olduğunu rapor eden DSÖ, açıklamasında “Giderek artan can kayıpları Avrupa bölgesinde ilkbahar mevsimine kadar 2.2 milyona ulaşabilir” ifadelerini kullandı.

banner37

DSÖ Direktörü Dr. Hans Kluge

DSÖ, Avrupa ülkelerindeki vaka sayısının yüksek olmasının nedenlerinin başında çok sayıda aşılanmamış kişi ve bazı ülkelerde Delta mutasyonlu vakaların yaygınlığının geldiğini bildirdi.

DSÖ Direktörü Dr. Hans Kluge, aşılanmayanları aşı konusunda uyarırken şu ifadeleri kullandı:

''Hepimizin trajedileri ve can kayıplarını önlemeye, bu kışı toplum ve işletmeleri etkileyecek daha zararı azaltmaya yardımcı olmak ve için fırsat ve sorumluluğumuz var.''

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1