banner2

Pandemiyi bilen Bill Gates Covid-19'un ne zaman biteceğini açıkladı

banner35

banner44
Pandemiyi bilen Bill Gates Covid-19'un ne zaman biteceğini açıkladı

İki yıldır tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs pandemisinde 5 milyondan fazla kişi hayatını kaybetti. Covid-19'a karşı birçok aşı geliştirildi ve birçok ülkede hızla aşılamalar devam ediyor. Aşının yanı sıra bilim insanları koronavirüs için ilaç da geliştiriyor. Şimdiye kadar dünya genelinde 4 milyar doza yakın kişi aşılandı. Dünyada hızla süren aşılamayla beraber Covid-19 nedeniyle oluşan kara bulutlar ise uzaklaşmaya başladı.

banner37
Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana adından en çok söz ettiren isimlerden Bill Gates, Covid-19'un ne zaman biteceğine dair yeni açıklamalarda bulundu.

2015 yılında Covid-19 benzeri bir salgına karşı hazırlıklı olunması gerektiğini belirten, uyarılar yapan Gates, koronavirüse bağlı ölümlerin 2022'nin ortasında çok düşük seviyelerde olmasını beklediğini söyledi.

Fortune'da yer alan habere göre Gates, ''Gelecek yılın ortasında tehlikeli varyantların ortaya çıkacağını sanmıyorum'' dedi. Gates, 2022'nin ortalarında Covid-19'a bağlı ölüm ve enfeksiyon oranlarının mevsimsel grip seviyesine ulaşacağına inandığını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1