Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nde (KTMMOB), Yeşil Barış Hareketi’nin (YBH) yürüttüğü çalışmaların değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya KTMMOB’den Genel Başkan Seran Aysal, Genel Sekreter Türker Aktaç, Yönetim Kurulu Üyesi Görkem Çelik, YBH’dan Başkan Feriha Tel ve Genel Sekreter Doğan Sahir katılım gösterdi.

Feriha Tel ve Doğan Sahir görüşmede, çevresel değerlerimizi ve doğayı korumak adına örgüt olarak yürüttükleri çalışmaları ve hukuk davalarını anlatarak, KTMMOB’nin bu konulardaki çalışmalara gösterdiği ve göstereceği destekten duydukları memnuniyeti paylaştılar.

Trafikte bir haftada 2 kişi öldü, 23 kişi yaralandı Trafikte bir haftada 2 kişi öldü, 23 kişi yaralandı

Genel Başkan Seran Aysal da, Yeşil Barış Hareketi’nin kamu yararına, çevremizi korumak ve geliştirmek için yürüttüğü başarılı çalışmaları önemsediğini belirtip devamını diledi. Seran Aysal, KTMMOB olarak her zaman desteklerinin süreceğini ve ihtiyaç duyulacak teknik katkının verileceğini ifade etti. KTMMOB’nin insan haklarından, çevreden, planlamadan, ülkenin menfaatinden yana taraf olduğunu vurgulayan Aysal, peşkeşe, ranta ve talana karşı mücadeleden ve mücadele edenlerden taraf olduklarını belirtti. Bunun da toplumsal bir sorumluluk olduğunun altını çizdi Genel Başkan Aysal, YBH’nın verdiği mücadelenin kolay olmadığını ifade ederek, “Sahip çıkmalıyız” dedi.

Editör: TE Bilisim