Galatasaray’ın eski dünya yıldızı Wesley Sneijder’in, uluslararası organize suç örgütü Comanchero ile bağlantısı olduğu iddia edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Comanchero uluslararası suç örgütü soruşturmasının ayrıntıları ortaya çıktı.

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Uluslararası Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti”, “Suçtan Elde Edilen Mal Varlığı Değerlerini Aklama” suçlamalarıyla başlatılan operasyonlarda, 55 şüphelinin 4.5 milyar lira değerindeki mal varlıklarına el konulmuştu. Liderliğini Hakan Reis ve Duax Ngakuru’nun yaptığı örgütün 18 üyesi tutuklanmış, 22’si ise adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

WESLEY SNEIJDER DETAYI

MASAK, Comanchero’nun uyuşturucu trafiğinden elde ettiği parayı Türkiye’de kurulan şirketler üzerinden akladığını belirten detaylı bir rapor hazırladı. Raporda, Galatasaray’ın eski yıldızı Wesley Sneijder’in, Borhan Group Yatırım A.Ş. ve onun kontrolündeki Econ Gayrimenkul şirketine 1 milyon 181 bin 428 dolar gönderdiği tespit edildi.

‘HİSSE SATIN ALDI’

Soruşturmada adı geçen Yunus Emre Borhan, ifadesinde Hakan Arif Tavukçu’nun çocukluk arkadaşı olduğunu ve Tavukçu’nun hisselerini Sneijder’e sattığını belirtti. Borhan, “Sneijder, Econ şirketinin yüzde 15 hissesini satın aldı ve bunun karşılığında 1 milyon 800 bin dolar üzerinden anlaştık. Sneijder bana 1 milyon 181 bin 428 dolar ödedi” dedi.

Borhan, ayrıca kamuoyunda ‘Bataklık’ soruşturmasında adı geçen ve bir dönem kırmızı bültenle aranan Çetin Gören ile de Wesley Sneijder aracılığıyla tanıştığını söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: “Kıbrıs vatandır, Kıbrıs davasına sahip çıkmak her vatan evladının görevidir” MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: “Kıbrıs vatandır, Kıbrıs davasına sahip çıkmak her vatan evladının görevidir”

Editör: TE Bilisim