banner2

KKSF başkanlığına Hüseyin Yeten seçildi

banner35

banner44
KKSF başkanlığına Hüseyin Yeten seçildi
banner45
banner46

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu (KKSF), Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirerek yeni Federasyon Başkanını ve Yönetim Kurulu’nu belirledi. Federasyon Başkanlığı’na Hüseyin Yeten seçildi. Yeten, kendini bu göreve getirenlere teşekkür etti.

KKSF’nin Olağanüstü Genel Kurulu, 14 Temmuz Çarşamba akşamı, Spor Yazarları Derneği’nde Covid-19 önlemlerine uygun olarak gerçekleştirildi. Saat 19.00’da açılış ve Başkanlık Divanı’nın oluşturulması ile başlayan Genel Kurul, saygı duruşu ile devam etti. Divan Başkanlığı’na Ahmet Kansal, Sekreterliği’ne Ayşe Türeller Tolgar ile Nejat Kıraçoğlu seçildi.

Açılış konuşması yapan Federasyon’un eski Başkanı Doç. Dr. Hasan Samani, görevi kendilerinden devralacak yeni Başkan ve Yönetim Kurulu’na başarılar dileyerek her koşulda destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Faaliyet Raporu ve Mali Raporun takdim edilerek aklanmasının ardından Başkan ve Yönetim Kurulu belirlendi. Federasyon Başkanlığı’na Hüseyin Yeten seçildi. Uluslararası tanıtım hedeflerinin bulunduğunu ifade eden Yeten, bu noktada hep beraber çalışılması gerektiğini vurguladı ve kendisini göreve getirenlere teşekkürlerini sundu.

Ceza ve Disiplin Kurulu Başkanlığına Haluk Ramon Serhun, Denetleme Kurulu Başkanlığına Arsoy Azak ve üyeliklerine de Ahmet Tolon ile Nejat Kıraçoğlu'nun seçilmesinin ardından Olağanüstü Genel Kurul dilek ve temennilerin sunulması ile tamamlandı.

Kurul’da Federasyon Başkanı ve sekiz Yönetim Kurulu Üyesi belirlendi. Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu’nun yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Hüseyin Yeten (Başkan)
Evrim Kansal
Çağın Kansal
Kaan Kutlay

banner37
Muzaffer Ermemiş
İrfan Tunçalp
Melis Hoca
Ahmet Aslım
Erhan Demirciler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1