banner2

En Çok Instagram Kullanan Ülkeleri Belli Oldu

En Çok Instagram Kullanan Ülkeleri Belli Oldu


  

Dünyanın en çok Instagram kullanan ülkeleri belli oldu. Ekim 2018 itibarıyla listenin en tepesinde, popüler uygulamanın anavatanı ABD bulunuyor. Türkiye ise 37 milyon kullanıcıyla listeye beşinci sıradan girdi.

Facebook ve YouTube’un ardından en popüler sosyal medya platformu olan Instagram, 800 milyon aktif kullanıcıyı bünyesinde barındırıyor.

Dünya nüfusunun yüzde 40’ının yani yaklaşık 3 milyar insanın sosyal medya kullandığını düşündüğümüzde, bu dev pastanın katmanlarından birisini de Instagram oluşturuyor.

[ınstagram kullanıcıları türkiye]

ABD’de yapılan araştırmalar, gençlerin en çok sevdiği sosyal medya uygulamasının Instagramolduğunu gösteriyor. Keza aynı durum, Türkiye için de geçerli. Ülkemizde Instagram kullananların sayısı 40 milyonlara yaklaşıyor. Bu kullanıcıların yüzde 62’lik kısmı 18 - 34 yaş aralığında yer alıyor. Dünyadaki toplam kullanıcıların yüzde 90’ı ise 35 yaşının altında insanlardan oluşuyor.

Peki, dünyada Instagram’ın en çok kullanıldığı ülkeler hangileri? Listenin tepesinde 121 milyon kullanıcı ile Amerika Birleşik Devletleri bulunuyor. ABD’yi sırasıyla, 71 milyon ile Hindistan ve 64 milyon ile Brezilya takip ediyor. Türkiye ise 37 milyon kişi ile beşinci basamakta yer alıyor. 

Listenin tamamına aşağıdan göz atabilirsiniz:

ABD - 121 milyon kullanıcı
Hindistan - 71 milyon kullanıcı
Brezilya - 64 milyon kullanıcı 
Endonezya - 59 milyon kullanıcı
Türkiye - 37 milyon kullanıcı
Rusya - 32 milyon kullanıcı
Japonya - 25 milyon kullanıcı
İran - 24 milyon kullanıcı
Birleşik Krallık - 23 milyon kullanıcı
Meksika - 21.9 milyon kullanıcı

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 12:38
banner9
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1