banner2

Sosyal medyadaki çöküşte veriler çalındı mı?

banner35

banner44
Sosyal medyadaki çöküşte veriler çalındı mı?
banner45

Sosyal medya platformları WhatsappInstagram ve Facebook'a dünya genelinde erişim sorunu yaşandı. Kesinti yaklaşık 6 saat sonra giderilebildi. Sorunun çözülmesinin ardından Facebook'un altyapı direktörü Santosh Janardhan, kesintinin nedeni ve kullanıcı verilerinin çalınıp çalınmadığan dair açıklamalarda bulundu.

KULLANICI VERİLERİ GÜVENDE

banner37
Facebook'un altyapı direktörü Santosh Janardhan, şirketin sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, kesintinin hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığının saptandığını bildirdi.

Sorunun aynı zamanda şirketin operasyonlarında kullandığı sistemleri kullanılamaz hale getirmesinin çözümü zorlaştırdığını kaydeden Janardhan, "Platformlarımızda bugün yaşanan kesintiden dolayı tüm dünyada bize güvenen kişi ve şirketlerden özür dileriz" ifadesini kullandı.

Şirket, bu süreçte kullanıcı bilgilerinin çalındığına dair bir delil bulunmadığını belirterek, bu yöndeki haberleri yalanladı. Facebook, WhatsApp ve Instagram'a Türkiye saatiyle 18.40'tan sonra yaklaşık 6 saat boyunca dünya genelinde erişim sorunu yaşanmıştı.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1