banner2
banner34

Dendias: İki ülkenin de kazandığı çözüm bulunabilir

Dendias: İki ülkenin de kazandığı çözüm bulunabilir
banner45
banner46

Türkiye'de meydana gelen korkunç depremlerin ardından yardıma koşan ilk ülkelerden biri Yunanistan oldu. İki ülke arasındaki gerilim ise uzanan yardım eline yansımadı. Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da Türkiye'ye yaptığı ziyarette Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile samimi pozlar verdi. Bakan Dendias, son olarak, Türkiye ve Yunanistan arasındaki sorunlara, hem Türkiye'nin hem de Yunanistan'ın kazançlı çıkacağı çözümler bulunabileceğine inandığını söyledi.

Dendias, yerel SKAI TV'ye yaptığı açıklamada, Türk-Yunan ilişkileri hakkında açıklamalarda bulunurken, depremlerin ardından çok pozitif bir atmosfer oluştuğunu belirtti.

banner37

''BİRİNİN KAZANCI, DİĞERİNİN ZARARI DEĞİLDİR''

Dendias, bu durumun, dış politikada yakınlaşma ve diyalog sürecinin başlaması için kolaylaştırıcı bir rolü olduğunu ifade etti. Dendias, her iki ülkenin de seçim sürecinde olduğunu hatırlatarak, "Belki de güven artırıcı önlemlere ilişkin görüşmelerin ya da istişari görüşmelerin yeniden başlaması mümkün olabilir." dedi.

Nikos Dendias, "Türk-Yunan anlaşmazlıklarına çözüm bulunabilir. Hem Yunanistan'ın hem de Türkiye'nin kazandığı bir çözüm bulunabilir. Zira, birinin kazancı, diğerinin zararı değildir." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1