banner2
banner34

DEVA Partisi'nden Akşener'e üstü kapalı çağrı

banner35

DEVA Partisi'nden Akşener'e üstü kapalı çağrı
banner46
banner47

6'lı Masa, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yaptığı ayrılma açıklamalarıyla sarsıldı. Akşener'in masadan ayrılması siyaset gündemine bomba gibi düşerken yankıları ise sürüyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in aday çıkışıyla başlayan krizle ilgili Millet İttifakı'nın ortaklarından DEVA Partisi'nden de önemli bir açıklama geldi. 

HaberTürk'te katıldığı programda, ittifakta yaşanan krizle ilgili soruları yanıtlayan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Genel Başkan Ali Babacan'ın masada bir aday ismi telaffuz etmediğini ifade etti.

banner37
"BU KRİZ ÇÖZÜLÜR"

Ekmen, "Masadaki kriz çözülür mü?" sorusunu şöyle yanıtladı:  

"Bu kriz çözülür. Ancak Sayın Akşener'in cuma günü yaptığı konuşmayı düşünüyorum. Bu konuyu bir kez daha müzakere edelim deseydi daha sağlıklı olurdu. Açıklamaları rahatsız ediciydi. Bir yol kazası var" 

"TOPLANTIYA GELİRSE ADAYI TEKRAR DEĞERLENDİRİRİZ"

6 Mart Pazartesi günü yapılacak ve Cumhurbaşkanı adayının kesinleştirilmesi beklenen toplantıya işaret eden DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı, "Sayın Akşener toplantıya gelirse adayı tekrar değerlendiririz. Sayın Akşener gelmezse, geçiş sürecine ilişkin maddeler tamamlanır" diye konuştu.

banner48
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1