banner2

Erdoğan: Suriye, Münbiç’te psikolojik eylem içinde

Erdoğan: Suriye, Münbiç’te psikolojik eylem içinde

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YPG’nin çağrısı sonrası Suriye ordusunun Menbiç’e girmesini ‘psikolojik eylem’ olarak değerlendirdi. Erdoğan, “Silahlı kuvvetlerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Suriye’nin bölünmesine karşıyız. Hedefimiz, oradaki terör örgütlerinin çıkmasıdır. Örgütlerin çıkması halinde bize de yapacak iş kalmaz” dedi.

İstanbul’da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Suriye’de bugün yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Erdoğan, YPG’nin çağrısı sonrası Suriye ordusunun Menbiç’e girmesiyle ilgili, “Suriye’nin Münbiç’e yönelik psikolojik çalışma ve eylem içerisinde olduğunu biliyoruz. Orada kendi bayrağını dalgalandırma gibi bir durum olduğunu biliyoruz. Ortada kesinleşmiş bir şey yok. 1 saat kadar önce arkadaşlarımızla görüştük, kesin bir şey söz konusu değil” ifadesini kullandı.

“Bizim bütün hedefimiz burada YPG’nin gerekli dersi almasıdır. Bu konuda da kararlılığımız tamdır” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Silahlı kuvvetlerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye olarak bölgede her türlü gerekli adımı atmış vaziyetteyiz. Suriye’nin bölünmesine karşıyız. Hedefimiz, oradaki terör örgütlerinin çıkmasıdır. Örgütlerin çıkması halinde bize de yapacak iş kalmaz.”

Yarın Rusya’ya gidecek Türk heyetinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yüzyüze görüşebileceğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:
“Yarın sabah heyetim Moskova’ya gidecek. Dışişleri Bakanın riyasetinde Savunma Bakanım, İstihbarat Başkanım ve aynı zamanda özel temsilcim ve Büyükelçim dörtlü bir ekiple oraya gidecekler ve orada bu konuları etraflıca ele alacaklar. Sayın Putin ile hem telefon hem de bir Moskova veya Soçi ziyaretim olabilir. Bizim bunları (Suriye konusu) çok ciddi olarak ele almamız gerekiyor.”

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 14:12
banner9
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1