banner2

Türkiye yasta! AB'den Diyarbakır açıklaması

Türkiye'yi yasan boğan haber dün gece son dakika koduyla duyurulmuştu. Terör örgütü PKK'nın saldırısında 7 vatandaş şehit olurken 10 kişi de yaralanmıştı. Bu hain saldırının arından Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu'ndan bir açıklama yapıldı. Daha önce ABD'den bir taziye mesajı paylaşılmıştı.

Türkiye yasta! AB'den Diyarbakır açıklaması

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu, Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerin düzenlediği ve 7 sivilin şehit olmasına yol açan saldırıyı kınadı. AB Türkiye Delegasyonundan yapılan açıklamada, "Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yaşanan saldırıyı kınıyor, saldırıda 7 sivilin hayatını kaybetmesi ve 10 kişinin yaralanmasından büyük üzüntü duyuyoruz" ifadesi yer aldı.

Açıklamada, "Hayatını kaybedenlerin ailelerine en derin taziyelerimizi sunuyor, yaralananlara acil şifa diliyoruz" değerlendirmesine yer verildi.

Haberler peş peşe geliyor! ABD'den Diyarbakır açıklaması

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Ağaçkorur köyü mevkisinde dün odun toplamaya giden köylülerin bulunduğu araca PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda 7 kişi şehit olmuş, 10 kişi ağır yaralanmıştı.

KAYNAK: AA

banner9
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1