Advert

Geçişlere ‘Euro’ çelmesi

Her 23 Nisan ve 19 Mayıslarda uzun araba kuyruklarının oluştuğu Metehan Sınır Kapısı’nda bu kez kısmen sakindi. Vatandaşlar Euro’nun yükselmesi nedeniyle tatili Güneyde değil kuzeyde geçirmeyi tercih etti

Advert

Geçişlere ‘Euro’ çelmesi
Advert

 

Her resmi tatilde Kıbrıslı Türklerin Güneye geçerek tatili değerlendirmesi dün bir nebze de olsa sekteye uğradı. Euro’nun Türk Lirası karşısında ciddi yükselişi vatandaşların her resmi tatilde Metehan Sınır Kapısı’nda oluşturduğu araba kuyruklarının azalmasına neden oldu.

Havadis dün öğle saatlerinde Metehan Sınır Kapısı’na giderek yoğunluğu gözlemledi. Güney’e geçişlerde en sık kullanılan sınır kapılarından biri olan Metehan Sınır Kapısı’nda geçmiş dönemde resmi tatil günlerinde yaşanılan yoğunluk, dün kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kısmen azaldı.

Normal zamanda uzun araç kuyruklarının oluştuğu Metehan Sınır Kapısı’nda dün, geçmiş tatil günlerine göre sakinlik hakimdi.  Hal böyle olunca Metehan Sınır Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a geçmek isteyen vatandaşlar muhaceret işlemlerini rahatça yaparak Güney’e geçebildi.

Hasan Düzgün/ Havadis

 

geçiş sınır kapısı kktc net haber kıbrıs
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege ve Marmara genelinde 5.0’lıl deprem meydana geldi
Ege ve Marmara genelinde 5.0’lıl deprem meydana geldi
Yarın elektrik kesintisi var!
Yarın elektrik kesintisi var!