banner2

Dendias, Türkiye'yi 'provokasyon' yapmakla suçladı

Dendias, Türkiye'yi 'provokasyon' yapmakla suçladı
banner46

Yunanistan’ın ülkesindeki ABD üslerini arttırma kararı ve Ege’deki adaları silahlandırması ile birlikte Ankara ile Atina arasındaki gerginlik tırmandı. Türkiye’yi ABD’ye ve AB’ye şikayet eden Miçotakis’e Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘benim için artık öyle biri yok’ diyerek tepki gösterdi. Türkiye ile Yunanistan arasındaki görüşmeler ise tıkandı ve köprüler atıldı.

AVRUPA’NIN ŞIMARIK ÇOCUĞU ‘YUNANİSTAN’

Avrupa’nın şımarık çocuğu olarak tarih sahnesinde yer alan Yunanistan’a Türkiye kanıtlar ve belgeler ile cevap verirken göçmenlere karşı insanlık dışı yaptığı eylemler karşısında batı ülkeleri sessiz kaldı. Yaşanan gerginlikler sonrası dünyada gözler Ege’ye çevrilirken Atina yönetimi ise küstah açıklamalarına yenisini ekledi.

banner37
YUNAN BAKANDAN SKANDAL ÇIKIŞ

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Yunan medyasına verdiği demeçte Türkiye ile yaşadıkları krize değindi. Dendias, ülkeler arasındaki anlaşmazlıkların çözülmesinin ancak Uluslararası Hukukun temel ilkelerine saygı temelinde sağlanabileceğini vurguladı, bu tür kilit temel ilkelerden biri "tüm devletlerin toprak egemenliğinin korunmasıdır" dedi. Sözlerine Türkiye’yi hedef alarak sürdüren Dendias, Türk provokasyonlarında eşi görülmemiş bir tırmanışla ve aynı zamanda neo-Osmanlı revizyonizminin yansıtıldığı alanda zaman zaman bir tırmanışla karşı karşıyayız" dedi.

“SESSİZ AMA GÜÇLÜ CEVAP VERİYORUZ”

Yaşanan tırmanışa güçlü ve sessizce cevap verdiklerini söyleyen Dendias, ülkesinin Ankara ile iletişim kanallarını açık tutma niyetini dile getirirken samimi olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1