banner2

PlayStation 4 Neo'nun fiyatı 'yok artık' dedirtti!

Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 4 Neo ön sipariş yoluyla satışa çıktı. Fiyatı ise PlayStation 4' kıyasla bir hayli yüksek.

PlayStation 4 Neo'nun fiyatı 'yok artık' dedirtti!

Sony kanadından uzun süredir beklenen 4K destekli yeni konsol PlayStation Neo'nun doğrulanmasından kısa süre sonra konsol ön siparişe açıldı. 4.5 söylentilerine karşın Neo ismiyle lanse edilen yeni konsol teknik özelliklerinin duyurulmasından sonra büyük merakla bekleniyordu.

PLAYSTATION NEO ÖN SİPARİŞ FİYATI

PlayStation Neo adıyla lanse edilen yeni konsol 999 dolarlık uçuk bir fiyat etiketi ile ön siparişe açıldı. Önceki nesil konsol fiyatları ile karşılaştığında oldukça büyük bir fiyat farkı olan PlayStation Neo'ya verilen bu fiyatın ilerleyen günlerde onaylanacağı belirtilmiş durumda.

Konsol üreticisi Sony tarafından herhangi resmi bir açıklama yapılmasa da, Ebgames üzerinden açılan ön sipariş halen aktif durumda. Oldukça uçuk bir rakam ile açılan ön sipariş için ilerleyen günlerde nasıl tepkiler geleceği ise merak konusu.


PLAYSTATION 4 NEO'NUN ÖZELLİKLERİ

PlayStation 4.5 Neo özellikleri PlayStation 4.5 Neo'nun 8 çekirdekli 2.1 GHz hızında çalışan Jaguar işlemci ile gelmesi bekleniyor. PlayStation 4 işlemcisinden frekans açısından hızlı olan yeni işlemci daha akıcı bir deneyim sunacak.

Oyunlarda büyük önem taşıyan grafik biriminde ise tercih yine AMD'den yana. PlayStation 4.5 Neo'da geliştirilmiş AMD GCN yer alacak ve bu GPU 911 MHz hızında çalışacak.

RAM bölümünde ise yine PS4'teki gibi 8 GB GDDR5 kullanılacak ancak okuma hızı 218 GB/s olacak.

4K oyun deneyimi sunması beklenen PlayStation 4.5 Neo'un, geriye dönük uyumu olup olmayacağı bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1