banner2

Benli: “Hizmet kalitesini yükseltmek önceliğimiz”

Gönyeli Belediyesi’nde temizlik kampanyasının devam ettiği bildirildi.

Benli: “Hizmet kalitesini yükseltmek önceliğimiz”

 

Belediyeden yapılan açıklamada, “En temiz kent, daha temiz kent” sloganı ile başlayan kampanyada kentin baştan uca temizlenerek bakımdan geçirilmekte olduğu, Gönyeli Belediyesi temizlik ekiplerinin, Haziran sonuna kadar çalışmalarını sürdüreceği belirtildi.

Temizlik kampanyasının daha hızlı ve etkin yapılabilmesi için kendi ekipleri yanı sıra özel şirketlerle de işbirliği yapan Gönyeli Belediyesi’nin, üç bölgeye ayırdığı kentte, kampanya boyunca, yaklaşık 1.380 kamyon atık toplaması hedeflenirken, temizlik çalışmalarında 65 temizlik personeli, 4 dozer, 4 damperli kamyon, 3 ot biçme traktörü, 3 çekirge tipi kamyon, 1 çöp konteyneri yıkama aracı, 1 yol süpürge aracı görev alıyor. Açıklamada şöyle denildi:

“Gönyeli’ye Avrupa standartlarında temizlik hizmeti sunmayı hedefleyen Gönyeli Belediyesi, temizlik kampanyası ile eşgüdümlü olarak tüm bölgelerdeki çöp konteynerlerini de yıkıyor.

Kampanyanın tamamlanmasının ardından da, tüm kentte bulunan yaklaşık 4 bin çöp bidonu yaz aylarında ayda 1 defa olmak üzere rutin olarak belediye tarafından yıkanmaya devam edecek.

Temizlik kampanyasında yol süpürge aracı, ana yollar, tali yollar ve sokak araları olmak üzere 120 kilometre yol ağı belirli aralıklarla temizlenmeye devam ediyor. Buna göre, yıl boyunca ana yollar haftada 2, tali yollar haftada 1, sokak araları ise 2 haftada 1 defa olmak üzere süpürülüyor.
Ayrıca evsel atıkların haftada 2 kez alınması işlemi de devam edecek.”

BENLİ: “HİZMET KALİTESİNİ YÜKSELTMEK ÖNCELİĞİMİ”

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, kentteki hizmet kalitesini yükseltmek için peş peşe projeler ürettiklerini belirterek, “Temiz kent anlayışı ise, tüm projelerimizden bağımsız olarak ana odağımızdır” dedi.

“Ne hizmet veriyorsak daha kalitelisi olacak. Gönyeli, her gün tekrarlanan planlı temizliğin yanı sıra kapsamlı bakımdan geçirilerek çağdaş kente yakışır bir görünümde olacaktır” diyen Ahmet Y. Benli, insanların günlük yaşamını kolaylaştırmak, trafiğe çözümler üretmek, altyapıyı modernleştirmek, eğitime destek vermek ve soysal aktiviteleri artırmak için de çabalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 08:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1